Masterclass By ARIEL TEJADA | Make Up Tips + Recreation | HUGE Goodiebag Unboxing | Sara Karaj

Ariel Tejada ose @makeupbyariel sic shumica prej jush mund ta njihni , me ne fund erdhi ne Tirane ! Dhe sigurisht qe duhet te isha aty , ne masterclassin e tij te realizuar ketu !
Te gjithe eksperiencen time dhe si u ndjeva une , mund ta shikoni ne video , por doja te ndaja me ju jo vetem kaq ! Ketu jane disa nga produktet qe Ariel perdori tek Anxhelina ne dy looket e krijuara ! 😀

DETAILS :
Ai gjithmone e fillonte me vetullat !
– ABH Brow Palette ( Caramel )
Me pas pastronte vetullat me nje furce te sheshte concealeri !
– RCMA Compact Foundation + Morphe Brush 64
Vendosi ne vend produktin ne kapakun e syrit e gjithashtu produktin ne vetulla !
– Laura Mercier Translucent Powder + Mac 227 Brush
Nuk perdor kurre eyeshadow primer ose primer te fytyres !
– MUFE eyeshadow M660 + nje furce sfumuese
FYTYRA
Aplikoi hidratantin , preferonte te perdorte shume hidratant pasi pas likuideve dhe kremrave vendoste shume puder ne fytyre !
La Mer The Moisturizing Soft Cream + Eye Cream
Foundation
– RCMA
– Tom Ford Shade Iluminate Cream Contour
– Cinema Secret Concealer
Concealeri ishte shume natyral dhe jo shume i hapur ne krahasim me fytyren !
– Nars Concealer ( Honey) per pjesen me afer syve
Vendosi ne vend produktet e fytyres
– Laura Mercier Translucent Powder
Vendosi Blush-in
– Scott Barns in Amber
Vendosi lip Balm
– Chanel Lip Balm
Iu kthye syve !
– Toni i syve qe u perdor me siper
Poshte syve aplikoi te njejtin produkt !
– Kylie Eyeshadow Palette ( The Purple Palette )
– Visiart Eyeshadow Palette ( Dark Brown + Medium Brown )
Krehu qerpiket dhe aplikoi Rimelin
– Lancome Hypnose
– Hoola Bronzer per konturin e hundes
– Ardell Wispies
– Brow Gel from ABH
– Banana Split from Kylie Cosmetics on the inner corners
– Stripdown By Mac ne buze
Ne qender te buzeve vendosi nje buzekuq me ngjyre me te lehte !
– Nars Bolero
– Mac Fix +
-Tom Ford Highlighter on the body !

Follow Me / Me Ndiqni :
Instagram : Sara.karaj
Facebook : Sara Karaj

Keto ishin disa nga keshillat qe une mora nga Ariel per lookun e pare !
Shpresoj t’ju kete ndihmuar ky mini artikull !5 Comments

 1. Rea Godo says:

  Sa bukuuuur!

 2. Kumrije Avdyli says:

  Përshëndetje Sara je shum e ëbel. Shum më pelqen 😘

 3. Faat Amitaf says:

  I don’t understand what you are saying, but I loved to watch. I was wondering what Ariel used in the waterline for the first make-up look on Anxhelina? I hope you can reply. Thank you!

 4. Lulu Ang says:

  Sa super 😘

 5. Xhenara Kurti says:

  Përshëndetje…shum video interesante me pelqeu shum…doja te te pyesja ne cilen faqe online i ble produktet e kozmetikes se jo te gjitha faqet kan shipping per n shqiperi.

Leave a Comment